Belltent

Publikováno: Autor: Administrator

Máte zájem o velmi kvalitní a zdařilou repliku anglického vojenského stanu, označovaného jako Tent C.S. Mk. 5 tzv. „Belltent“? Neváhejte a kontaktujte nás, zařídíme pro vás jeho výrobu a dodání.

THBelltent 5

Jedná se o kvalitní reprodukci šitou přesně dle originálního anglického stanu, používaného Britskou armádou. Pro výrobu prototypu jsme použili originál, vyrobený v roce 1940 firmou MAPLE. Konstrukce stanu a dalšího příslušenství je poměrně složitá, velký podíl pak tvoří ruční šití, to jsme pro vlastní účely provedli sami. Impregnované plátno v gramáži 360 g barevně odpovídá originálu, a svou kvalitu a odolnost vůči vodě i pouštnímu písku, jsme prověřili jak na mnohých akcích u nás, tak i při natáčení filmu Tobruk v poušti Sahara, pro který jsme výrobu stanů rovněž zajišťovali. Stany je možno dodat ve dvou provedeních, první je přesně dle originálu s velkým podílem ručního šití (ručně jsou obšity průvleky pro napínací lana, vrchlík, háčky a lana vchodu) včetně lan kolíků a středové tyče. Druhé, levnější provedení, je zjednodušená varianta (průvleky pro lana jsou kovová bez ručního obšití a vrchlík stanu, upínací lana a háčky jsou přišity strojově). Vzhledově se druhá varianta příliš neliší, ale je celkově méně nákladná a pracná. Případně je možno dodat stan bez středového kůlu či lan a napínáků, v tom případě poskytneme know–how a rozměry k dodělání těchto komponentů.

Velikost stanu:

Podlahová plocha: cca 412 cm v průměru (13 ft 6 in)
Výška: cca 297 cm (9 ft 9 in)
Stavěcí plocha: Ø cca 610 cm (20 ft)

THBelltent 4 THBelltent 6 THBelltent 1 THBelltent 2
THBelltent 7 THBelltent 8 THBelltent 9 THBelltent 3

Stany Belltent se vyznačují jednoduchostí, jejich stavba je rychlá a nenáročná. Používala je Československá armáda na Středním Východě i u Československé brigády ve Velké Británii za druhé světové války. Stany je možné vidět na akcích KVH Rota Nazdar.

THu stanu Cholmodeley
Naši hoši v Cholmondeley parku, Anglie 1940

Termín dodání je odvislý od momentální vytíženosti. Cena na vyžádání.