Odznaky a označení

Publikováno: Autor: Administrator

Malý znak na čepici

Pro zájemce o československou historii se zájmem o nošení československého stejnokroje, nabízíme kvalitní repliky odznaků na lodičku a baret Československé armády ve Velké Británii. Jako vzor pro výrobu repliky jsme použili originál z roku 1941. Odznak vyráběný ve Velké Británii se svým zpracováním a provedením značně odlišuje od předválečné i poválečné československé produkce jak použitým materiálem, tak i nezaměnitelným znakem. Uchycení je jedno z variant vyráběných ve Velké Británii a taktéž se svým umístěním odlišuje od ostatní produkce. Jedná se o ražené odznaky klasickou technologií, nejedná se tedy o žádné odlitky, ale o repliky nejvyšší kvality.

maly znak THmaly odznak rub
CENA 220,– Kč za kus
MOMENTÁLNĚ VYPRODÁNO

alternativně máme originální těsně poválečné malé odznaky

Velký odznak s meči

Kvalitní replika vyrobená technikou ražení dle dobového vzoru, vyráběného pro Československou armádu a naše příslušníky v RAF ve Velké Británii. Jako vzor byl použit originál vyrobený britskou firmou Silver.

1. zlaté provedení – „Velký výsostný odznak pro důstojníky“. Byl používaný od roku 1940 na vycházkových a služebních stejnokrojích pro důstojníky. Od konce roku 1943 i jako odznak na baret.

2. stříbrné provedení – „Velký čepicový odznak postříbřený pro mužstvo a poddůstojníky“.

THvelke odznaky
VYPRODÁNO

Odznak zaveden pro použití na baretech od září 1943 jako jednotný typ pro všechny příslušníky naší brigády, zlatý pro důstojníky a stříbrný pro mužstvo a poddůstojníky.

Rukávový odznak pro příslušníky
Československé samostatné
obrněné brigády 1943–1945

Pro zájemce o československou historii se zájmem o nošení československého stejnokroje, nabízíme kvalitní repliky rukávových odznaků na stejnokroj Československé armády ve velké Británii. Jako vzor pro výrobu repliky jsme použili tištěný originál z roku 1943. Svým zpracováním a použitým podkladovým materiálem odpovídá svému originálnímu vzoru. Jedná se repliku nejvyšší kvality.

Československá samostatná obrněná brigáda používala od roku 1943 jednotný znak určený pro příslušníky pozemní armády na označení stejnokroje. Znak je tvaru malého státního znaku. Podklad tvořila šachovnice v barvě červeno-modré a na ní byl umístěn bílý heraldický lev se slovenským znakem na prsou. Znak byl zadán a vyroben v několika výrobních variantách, nejběžnější byla tato tištěná.

THbrigadni nasivka
CENA 250,– Kč za pár