Nabídka pro film

Publikováno: Autor: Administrator

Pro filmové účely nabízíme zapůjčení historické techniky, vybavení, dobové literatury, dobových dokumentů a fotografií, stejnokrojů a doplňků. Pro obsluhu techniky máme zkušené řidiče. Máme také poměrně velké zkušenosti z natáčení jak českých tak i zahraničních filmů, hlavně pak s tématikou se vztahem k armádě meziválečného Československa, zahraničního a domácího odboje. Technika, kterou klub disponuje je převážně britské výroby v rozmezí výroby 1939–1945. Kromě techniky jsme schopni zajistit poradenství v oblasti historie Československé armády 1914–1945 včetně výroby a zajištění kvalitních replik a dalších rekvizit.

Reference

Tobruk
celovečerní film režiséra Václava Marhoula

Pro tento film jsme zajišťovali veškeré rekvizity a vybavení. Kromě toho jsme měsíc působili jako kompars při natáčení v tuniské poušti Sahara a následně i při dotáčení v Čechách. Aktivně jsme se podíleli na představení snímku v premiérových městech, tzv. „roadshow“. President klubu KVH Rota Nazdar působil také z počátku jako historický poradce filmu a měl na starosti kompars.

THTobruk3 THTobruk2 THTobruk1

Více o naší účasti zde.

Tmavomodrý Svět
celovečerní film Jana Svěráka o našich letcích v RAF

Do filmu jsme zapůjčili britskou techniku vč. řidičů vozidel.

THtmavomodry svet3 THtmavomodry svet2 THtmavomodry svet1

Letopisy Narnie – Princ Kaspian
druhý díl britského fantasy filmu

Do filmu jsme zapůjčili britský válečný nákladní automobil a několik členů působilo jako řidiči dobových automobilů v části odehrávající se v Londýně 1941.

THnarnie THnarnie2 THnarnie3

Mnichov, den poté
dokument České televize

V tomto dokumentu režiséra Roberta Sedláčka, odehrávající se v době mnichovské krize v roce 1938, jsme se zúčastnili jako komparz v uniformách prvorepublikových vojáků. Taktéř jsme dodali dva kusy techniky a jeden člen sehrál epizodní roli. Jde o jeden ze série osmi hraných dokumentů z cyklu „České století“.

phoca_thumb_l_DSC_0450-001 ThDSC_0286-001 ThP3250182

Historie.cs
dokumentární seriál České televize

Zde jsme působili jako kompars v jednom z dílů o partizánském hnutí v protektorátu.

THdokument1 THdokument2 THdokument3

„Heydrich – konečné řešení“
dokument ČT

Naše role v jednom z dílů tohoto cyklu dokumentů, zaměřeného na samotný atentát, byl komparz v dobových civilních šatech, včetně hlavních protagonistů „Gabčíka“ a „Kubiše“. Rovněž jsme dodali některé rekvizity.

Thnataceniatentat 082 Thnataceniatentat 125 Thnataceniatentat 054

„České století – Den po Mnichovu“
cyklus dokumentů ČT

V části tohoto seriálu, odehrávající se v krizových zářijových dnech roku 1938, jsme vystupovali v původních čs. důstojnických stejnokrojích. Natáčelo se v nádherných prostorách Arcibiskupského paláce na Pražském hradě.

ThIMG_1981 ThIMG_1982 ThIMG_1993 ThIMG_2010

„České století – Kulka pro Heydricha“
cyklus dokumentů ČT

V další části tohoto cyklu odehrávající se v Anglii na počátku 2. světové války, v táboře nově se formující Čs. armády, kdy na setkání s exilovou vládou přijíždí Winston Churchill, jsme ztvárnili komparz vojáků ve stejnokrojích čs. samostatné brigády. Celkem jsme dali na hlavní natáčecí den dohromady 52 plně uniformovaných vojáků a dodali část techniky. Někteří naši členové se zúčastnili dotáček na různých další lokalitách.

ThPA141235abc ThPA141217 ThPA141230