Pietní vzpomínka na gen. Lišku

Publikováno: Autor: Administrator
PB190510

THPB190510Rok se s rokem sešel, a tak jsme se v sobotu 19.11.2011 tradičně sešli v Záborčí u Malé Skály, abychom uctili památku arm. gen. Aloise Lišky, u jeho rodného domu, při příležitosti výročí jeho narození.  Ve 13 hodin jsme nastoupili v uniformách Českoslovenké armády ve Velké Británii a s praporem Dělostřeleckého pluku 1, k pamětnímu obelisku před domem. Mezi tradičními hosty nechyběl veterán od Tobruku a Dunkerque, brig. gen Stanislav Hnělička…

THPB190510Rok se s rokem sešel, a tak jsme se v sobotu 19.11.2011 tradičně sešli v Záborčí u Malé Skály, abychom uctili památku arm. gen. Aloise Lišky, u jeho rodného domu, při příležitosti výročí jeho narození.  Ve 13 hodin jsme nastoupili v uniformách Českoslovenké armády ve Velké Británii a s praporem Dělostřeleckého pluku 1, k pamětnímu obelisku před domem. Mezi tradičními hosty nechyběl veterán od Tobruku a Dunkerque, brig. gen Stanislav Hnělička se svým synem a členy ČSOL jednoty Liberec. Po proslovu prezidenta našeho klubu Viléma Fencla, následovala symbolická minuta ticha, k uctění památky nejen generála Lišky, ale i všech vojáků a odbojářů, kteří kdy bojovali za svobodu naší vlasti. Po položení květin a zapálení svíček, byl pietní akt ukončen. Jako vždy jsme ještě dále diskutovali a byli přivítáni a pohoštěni majitelem domu panem Steinerem a jeho rodinou.

Poté se celý náš klub včetně pana generála Hněličky a hostů z Liberce, přesunul do útulné srubové hospůdky v Debři u Mladé Boleslavi, kde se pro nás již v krbu rožnila šťavnatá vepřová kýta.  Při volné diskuzi jsme se zaujetím naslouchali vyprávění pana generála o zážitcích z války.  Po odchodu hostů v odpoledních hodinách, pak ještě následovalo dokončení výroční schůze klubu, kterou jsme započali již ráno v 9 hodin v Benátkách nad Jizerou.

THPB190498 THPB190499 THPB190506 THPB190505
THPB190514 THPB190517 THPB190521 THPB190526

Více fotografií ve fotogalerii

 

Text: Dušan Klavík

Foto: Mariana Andrášová

 

{backbutton}