Den letiště Praha Letňany

Publikováno: Autor: Administrator
plakat letnany 2012

plakat letnany 2012V sobotu 15.9 2012, se konal druhý ročník Dne letiště Letňany. Na pozvání pořadatelů se  této úspěšné akce zúčastnil i náš spolek, i když v menší míře než jsme zvyklí.  Vzhledem k jakési únavě po náročné sezóně, jsme pojali tuto prezentaci jako komorní a patřičně si ji užili. Jízda do Letňan sobotním ránem s Bedfordem MWR cwt 15 a ambulancí International Harvester  D15-M byla skvělá, a tak nám stavba jednoho stanu Tobruk s expozicí Lehké polní ambulance Československé armády ve Velké Británii  1940-45 ani nevadila…..

plakat letnany 2012V sobotu 15.9 2012, se konal druhý ročník Dne letiště Letňany. Na pozvání pořadatelů se  této úspěšné akce zúčastnil i náš spolek, i když v menší míře než jsme zvyklí.  Vzhledem k jakési únavě po náročné sezóně, jsme pojali tuto prezentaci jako komorní a patřičně si ji užili. Jízda do Letňan sobotním ránem s Bedfordem MWR cwt 15 a ambulancí International Harvester  D15-M byla skvělá, a tak nám stavba jednoho stanu Tobruk s expozicí Lehké polní ambulance Československé armády ve Velké Británii  1940-45 ani nevadila. Další část naší prezentace tvořila ukázka spojovací techniky a výzbroj našich vojáků. Hlavním lákadlem byla komentovaná ukázka operačního materiálu používaného výsadky nasazených v protektorátu. Velký úspěch měl hlavně nafouknutý padák vláčící nebohého parašutistu po trávě letiště.  V táboře jsme měli, kromě naší techniky, zaparkován americký cvičný letoun T- 6 Texan  v britském označení Harvard. Mimo naší expozice, byly na letišti i další historické prezentace z různých období a letecké ukázky historických i současných letadel. Vše na úrovni velkých leteckých dnů.  Celou sobotu jsme si užili a určitě bylo na co koukat.

Th3 Th5 Th4 Th1

 

Text a foto: Vilém Fencl

 

{backbutton}