„Záchrana kamarádů“ Praha – Kaizlovy sady

Publikováno: Autor: Administrator
Plakat Zachranakamaradu

ThPlakatZachrana kamaraduNa státní svátek 28.října 2012, připravila Městská část Prahy 8 ve spolupráci s naším klubem, Záchrannými sbory ČR a VÚA, další z řady akcí u příležitosti letošního 70. výročí operace „Anthropoid“. Tentokrát v Kaizlovo sadech v Praze 8 – Karlíně (u Invalidovny). Akce byla zaměřena na záchranné sbory ČR, zdravotnická služba přistavila mobilní kamiónovou ošetřovnu , hasiči pak výsuvnou plošinu a zásahový vůz. U vchodu do Invalidovny byla umístěná mobilní výstava Anletu, „Někomu život, někomu smrt“.  Náš klub se prezentoval Lehkou polní ambulancí čs. armády ve Velké Británii z let 1940-1945, s polním obvazištěm, zubním a chirurgickým pracovištěm, dále stanovištěm Polní pošty a improvizovanou Redakcí „Naše Noviny“…

ThPlakatZachrana kamaraduNa státní svátek 28.října 2012, připravila Městská část Prahy 8 ve spolupráci s naším klubem, Záchrannými sbory ČR a VÚA, další z řady akcí u příležitosti letošního 70. výročí operace „Anthropoid“. Tentokrát v Kaizlovo sadech v Praze 8 – Karlíně (u Invalidovny). Akce byla zaměřena na záchranné sbory ČR, zdravotnická služba přistavila mobilní kamiónovou ošetřovnu , hasiči pak výsuvnou plošinu a zásahový vůz. U vchodu do Invalidovny byla umístěná mobilní výstava Anletu, „Někomu život, někomu smrt“.  Náš klub se prezentoval Lehkou polní ambulancí čs. armády ve Velké Británii z let 1940-1945, s polním obvazištěm, zubním a chirurgickým pracovištěm, dále stanovištěm Polní pošty a improvizovanou Redakcí „Naše Noviny“. Z techniky jsme zde měli ambulanci Internacional Harvester D15 Metro, a Bedford MWR. Ústřední archív a VHÚ Praha připravil v kapli Invalidovny zajímavé dokumenty a předměty týkající se operace „Anthropoid“. Zajímavá byla i komentovaná prohlídka části prostor budovy, kde bylo možné zhlédnouti např. „Odvšivovač“  či části původní kotelny ze začátku minulého století a něco se dozvědět o historii budovy a její revitalizaci po ničivých povodních. Na závěr zahrála od cca 15 hodin skupina Greenhorns Honzy Vyčítala. Přes ranní mrazivé počasí se celý den vyvedl, i když účast nebyla tak velká, jak by si pořadatelé představovali.

ThPA281251 ThPA281253 ThPA281311 ThPA281254
ThPA281319 ThPA281316 ThPA281314 ThPA281325

Další snímky ve fotoalbu.

ThPA281270 ThPA281285

 

Text a foto: Dušan Klavík

 

{backbutton}