Slavnosti v Nehvizdech

Publikováno: Autor: Administrator
dscf2348

dscf2348Dne 26.9.2010 se náš klub zúčastnil jako čestná stráž slavnostního odhalení památníku rtm. Jozefu Gabčíkovi a rtm. Janu Kubišovi z paraskupiny Anthropoid, která uskutečnila atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Památník ve formě pískovcového obelisku a plaketou se jmény obou parašutistů, byl odhalen na místě jejich pravděpodobného seskoku z konce roku 1941.

dscf2348Dne 26.9.2010 se náš klub zúčastnil jako čestná stráž slavnostního odhalení památníku rtm. Jozefu Gabčíkovi a rtm. Janu Kubišovi z paraskupiny Anthropoid, která uskutečnila atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Památník ve formě pískovcového obelisku a plaketou se jmény obou parašutistů, byl odhalen na místě jejich pravděpodobného seskoku z konce roku 1941. Odhalení bylo součástí oslav městyse Nehvizdy, který také celou akci, spolu s TJ Sokol Nehvizdy, pořádal. Památník Anthropoidu se nachází kousek za obcí, v těsné blízkosti dálnice D11, což mělo také za následek, že slavnostní proslovy hostů, vč. válečných veteránů, zanikaly v hluku projíždějících aut. Poté se celý kordon přesunul zpět do Nehvizd, kde pochodovala čestná jednotka našeho klubu v čele slavnostního pochodu obcí, při kterém se postupně vzdávala čest padlým z obou světových válek, u několika pomníků, které se v Nehvizdech nacházejí. Celý průvod byl zakončen u místní sokolovny, kde následovala krátká ukázka sokolského cvičení v podání místních sokolnic na nově otevřeném hřišti. Program pokračoval do pozdních odpoledních hodin na sále sokolovny, kterého jsme se však již neúčastnili. I přes nepřízeň počasí a trochu chaotickou organizaci, akce sklidila úspěch u místních obyvatel.

1a 3 4 5 1
6 8 9 10 7

 

Text: Dušan Klavík

Foto: Lucie Konrádová

 

{backbutton}